Kalkulator na odpady

Pomagamy obliczyć opłatę według nowych zasad.

Od 1 sierpnia 2020 roku rozpoczniemy składanie nowych deklaracji odpadowych. Naturalne pytanie brzmi – jak obliczyć opłatę na zmienionych zasadach? Przypomnimy, że odchodzimy od systemu „od osoby” do systemu „od zużycia wody”.

By ułatwić obliczenie nowej opłaty, na stronie czyste.marki.pl przygotowaliśmy kalkulator. Aby z niego skorzystać, wystarczą podstawowe dane: zestawienie ze zużyciem wody za 2019 r. (zaczął je w połowie lipca rozsyłać Wodociąg Marecki) lub faktury za 2019 r. Wybieramy najkorzystniejszy dla nas okres, liczący do najmniej 81 następujących po sobie dni   (uwaga – nie może w nim być miesiąca z zerowym zużyciem).

Po wejściu na stronę kalkulatora, najpierw zaznaczamy, że czy kompostujemy bioodpady (mogą to robić właściciele budynków jednorodzinnych). Następnie podajemy:

- albo początkowe i końcowe daty wybranego przez nas okresu zużycia wody

- albo liczbę dni z wybranego przez nas okresu (minimum 81 następujących po sobie)

Ostatnim elementem jest wpisanie łącznego zużycia wody w wybranym przez nas okresie. Potem wystarczy już tylko kliknąć w ikonkę „Oblicz”, aby uzyskać nową stawkę.

Link do kalkulatora  - TUTAJ

Kalkulator jest przeznaczony dla osób, które rozliczają się na podstawie wskazań wodomierza. Pozostałe osoby rozliczają się według stawki ryczałtowej: liczba osób w nieruchomości razy średnie zużycie wody (3 m. sześc./osoba) razy stawka opłaty (11,22 zł/m. sześc.). Również mogą skorzystać z obniżki za posiadanie kompostownika.

28 lipca 2020

zdjecie
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03 wew. 700, 710, 720; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry