Od maja 2021 r. częstszy odbiór worka żółtego

Zmieniamy harmonogram spełniając oczekiwania mieszkańców domów jednorodzinnych.

Marki stale się rozwijają, liczba budynków oddawanych do użytkowania zwiększa się znacząco, tym samym zwiększa się liczba mieszkańców, a co za tym idzie masa odbieranych odpadów. Powstaje wiele osiedli budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, czy szeregowej, gdzie dużym problemem staje się magazynowanie odpadów segregowanych - przede wszystkim plastików. Mimo że w worku powinny znajdować się zgniecione, nadal zajmują dużo miejsca. Okazało się, że funkcjonujący przez wiele lat na terenie Marek comiesięczny odbiór odpadów z tworzyw sztucznych staje się niewystarczający.

Dlatego od początku 2021 roku rozpoczęliśmy prace związane ze zwiększeniem częstotliwości odbioru worków koloru żółtego.

Zgodnie z podjętymi w dniu 31 marca 2021 roku uchwałami przez Radę Miasta Marki, od maja br. zmianie ulega harmonogram odbioru odpadów. Worek żółty (tworzywa sztuczne, metal opakowaniowy, opakowania wielomateriałowe) będzie odbierany z nieruchomości jednorodzinnych dwa razy w miesiącu.

Jednocześnie uspokajamy, że poprzednio ustalone terminy (zazwyczaj czwartki) dla worka żółtego, niebieskiego i zielonego pozostają niezmienione.

Spełniamy oczekiwania mieszkańców, w zakresie odbioru odpadów segregowanych - worka żółtego. Od maja będziemy je odbierać dwa razy w miesiącu. Te odpady zajmują najwięcej miejsca i stwarzają problemy dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Z roku na rok ich ilość odbierana z Marek wzrasta - zaznacza Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi harmonogramami odbioru odpadów. Co ważne stawka opłaty nie ulega zmianie.

Przypominamy - dodatkowy termin dotyczy wyłącznie worka żółtego.

Poniżej zaktualizowany harmonogram odbioru odpadów na 2021 rok (od maja do grudnia).

30 kwietnia 2021

Zdjęcie przedstawia plastikowe butelki.
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03 wew. 700, 710, 720; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry