Ponad 21 000 sztuk baterii!

Tyle dostarczyli mieszkańcy w ramach zbiórki na Spartakiadzie.

W dniu 25 września br., w trakcie trwania XVII Spartakiady Rodzinnej, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska prowadzili akcję pn. "Weź sadzonke, zadbaj o powietrze w swoim domu".

Była to akcja edukacyjna mająca na celu uświadamianie mieszkańców w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi (bateriami i akumulatorami), a jednocześnie poprawienie jakości powietrza w Markach. W zamian za przyniesione baterie i akumulatorki, mieszkańcy otrzymywali roślinę oczyszczającą powietrze (Zamiokulkas).

Rozdaliśmy 350 sztuk tej pięknej rośliny, która jest idealną rośliną dla zapominalskich, gdyż jest niezwykle łatwa w uprawie, pod warunkiem oszczędnego podlewania (co bez wątpienia jest jej wielką zaletą). Można ją zostawić bez podlewania na czas dłuższego urlopu, czy ferii zimowych. Doskonale oczyści nasze powietrze z formaldehydów.

Przyjęliśmy od Państwa 10 500 sztuk baterii i akumulatorków, a w zamian wydaliśmy 350 sztuk roślin. Drugie tyle baterii mieszkańcy przynieśli już poza akcją (gdy skończyły się rośliny).

Jeśli jedna bateria guzikowa zanieczyszcza 400 litrów wody, to udało nam się "uratować" ponad 8 400 000 litrów wody! - zaznacza Sebastian Waśkiewicz z Wydziału Ochrony Środowiska.

 

26 września 2022

Zdjęcie przedstawia stoisko Wydziału Ochrony Środowiska na XVII Spartakiadzie Rodzinnej.
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry