Weź sadzonke, zadbaj o powietrze w swoim domu

W zamian za baterie i akumulatory otrzymasz roślinę oczyszczającą powietrze!

Zapraszamy mieszkańców Marek w dniu 25 września 2022 roku w godzinach 13:00-18:00 na Stadiom Miejski MKS MARCOVIA-MARKI przy ul. Wspólnej 12, gdzie podczas XVII Spartakiady Rodzinnej, w zamian za przyniesione baterie i akumulatory będziemy rozdawać rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze.

"Weź sadzonke, zadbaj o powietrze w swoim domu" to akcja edukacyjna mająca na celu uświadamianie mieszkańców w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi (bateriami i akumulatorami), a jednocześnie poprawienie jakości powietrza.

Uprawnionymi do otrzymania rośliny, jaką będzie Zamiokulkas, są mieszkańcy Gminy Miasto Marki, którzy w trakcie akcji na miejsce zbiórki (stoisko Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki) dostarczą baterie i/lub akumulatory.

Jeden uprawniony otrzyma 1 roślinę za 30 szt. dostarczonych baterii i/lub akumulatorów.

Wydawanie kwiatów odbywać się będzie wyłącznie 25 września 2022 roku od godziny 13:00 do czasu wyczerpania kwiatów, lecz nie dłużej niż do godziny 18:00.

 

Informacja o roślinie Zamiokulkas:

Zamiokulkas zamiolistny to bylina z podziemnym kłączem. Na mięsistych rozdętych u nasady ogonkach wyrastają pierzaste listki. Pojedyncze listki są grube, ciemnozielone, błyszczące. W kłączu i liściach roślina gromadzi zapas wody co pozwala jej przetrwać nawet w suchych rejonach Afryki Wschodniej. Odporna na niedobór światła słonecznego, suche powietrze, nieregularne podlewanie.

Zamiokulkas zamiolistny ma bardzo dekoracyjne, błyszczące, ciemnozielone liście. Jest idealną rośliną dla zapominalskich, gdyż jest niezwykle łatwy w uprawie, pod warunkiem oszczędnego podlewania (co bez wątpienia jest jego wielką zaletą). Można go zostawić bez podlewania na czas dłuższego urlopu czy ferii zimowych. Doskonale oczyści nasze powietrze z formaldehydów.

 

14 września 2022

Infografika z kolorowymi doniczkami i hasłem "Weź sadzonkę, zadbaj o powietrze w swoim domu"
fot. 1
fot. 2
fot. 3
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry