Ponad 14 000 sztuk baterii/akumulatorów!

Tyle dostarczyli mieszkańcy w ramach zbiórki na Spartakiadzie.

W dniu 24 września br., w trakcie trwania XVIII Spartakiady Rodzinnej, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzili akcję pn. "Zaadoptuj roślinkę - oczyść powietrze w swoim domu".

Była to akcja edukacyjna mająca na celu uświadamianie mieszkańców w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi (bateriami i akumulatorami), a jednocześnie poprawienie jakości powietrza w Markach. W zamian za przyniesione baterie i akumulatory, mieszkańcy otrzymywali roślinę oczyszczającą powietrze (Zamiokulkas).

Rozdaliśmy 400 sztuk tej pięknej rośliny, która jest idealną rośliną dla zapominalskich, gdyż jest niezwykle łatwa w uprawie, pod warunkiem oszczędnego podlewania (co bez wątpienia jest jej wielką zaletą). Można ją zostawić bez podlewania na czas dłuższego urlopu, czy ferii zimowych. Doskonale oczyści nasze powietrze z formaldehydów.

Przyjęliśmy od Państwa ponad 14 000 sztuk baterii i akumulatorów, a w zamian wydaliśmy 400 sztuk roślin.

Jeśli jedna bateria guzikowa zanieczyszcza 400 litrów wody, to udało nam się "uratować" ponad 5 600 000 litrów wody! Zaznacza Magda Zupka z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

26 września 2023

zdjęcie ilustarcyjne
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry