Dane o zużyciu wody

Wodociąg Marecki rozpoczął dystrybucję informacji na ten temat

Od 1 sierpnia 2020 roku rozpoczniemy przyjmowanie nowych deklaracji za odpady. Podstawą do wyliczenia składki dla większości mieszkańców będzie poziom zużycia wody w 2019 r. Skąd wziąć odpowiednie dane? W ubiegłym tygodniu Wodociąg Marecki rozpoczął dystrybucję informacji na ten temat. Po zanonimizowaniu wygląda ono w następujący sposób:

Takie zestawienie jest dołączane do bieżącej faktury. Znajdują się w nim informacje potrzebne do obliczenia opłaty m.in. poziom zużycia wody (ilość m3) oraz liczba dni. Przypominamy, że taką informację należy dołączyć do nowej deklaracji śmieciowej wraz z dopisanym oświadczeniem właściciela o wybranym okresie rozliczeniowym.

Przy składaniu zeznania można również dołączyć faktury za ubiegły rok. Osoby, które od końca 2018 r. korzystają z Internetowego Biura Obsługi Klienta Wodociągu Mareckiego (https://www.wodociagmarecki.pl/internetowe-biuro-obslugi), w łatwy sposób mogą je ściągnąć i wydrukować.

Z zestawienia lub faktur wybieracie Państwo najkorzystniejszy okres z ubiegłego roku, obejmujący co najmniej 81 następujących po sobie dni (uwaga – w tym czasie nie może być okresu bez zużycia wody – wybrane faktury/okresy rozliczeniowe muszą wykazywać zużycie wody). Na tej podstawie obliczają Państwo średniodobowe zużycie wody (łączne zużycie w wybranym okresie podzielone przez liczbę dni z tego okresu). Wynik tego działania mnożycie przez średnią liczbę dni w miesiącu (30,42), a następnie mnożycie przez stawkę wynoszącą 11,22 zł. W najbliższych dniach uruchomimy kalkulator, który przeliczy wpisane przez Państwa dane. Jeśli na nieruchomości jednorodzinnej dysponujecie Państwo przydomowym kompostownikiem, możecie skorzystać ze zwolnienia częściowego i pomniejszyć opłatę o 2,06 proc.

Przypominamy, że deklaracje składamy od 1 sierpnia br. Będą one przyjmowane w sposób tradycyjny, pocztowy lub elektronicznie. Uwaga! Deklaracji nie przyjmuje Wodociąg Marecki.

22 lipca 2020

Obrazek przedstawia fragment wykazu zużycia wody rozsyłanego przez Wodociąg Marecki
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry