Nielegalnie podrzucone odpady!

Prosimy o pomoc w ustaleniu sprawcy.

Szanowni Państwo,

prawdopodobnie wczoraj (22 maja 2023 roku) w godzinach popołudniowych lub w nocy z 22 na 23 maja br. nieznani sprawcy podrzucili odpady przy ul. Suchocińskiej, na terenie Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, tuż za granicą Marek (w rejonie cmentarza przy ul. Bandurskiego).

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki dokonali dziś kontroli przedmiotowego terenu. Sprawa została już przekazana do Urzędu Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Jeśli ktokolwiek z Państwa (mieszkańców ulicy Bandurskiego) posiada system monitoringu i mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy, prosimy o kontakt z Urzędem Miasta Marki. Przekażemy uzyskane materiały niezwłocznie na policję i do Dzielnicy Białołęka.

Po wizji w terenie okazało się, że wśród sterty śmieci nie ma na szczęcie odpadów niebezpiecznych. Niemnjej jednak walka z nielegalnymi wysypiskami to wspólna sprawa wszystkich samorządów. Dlatego spróbujemy pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia. Być może wspólnymi siłami namierzymy sprawcę. Nasz Wydział Monitoringu już weryfikuje zapisy miejskich kamer. Jest też druga opcja – pojazd przyjechał od strony Białołęki, ulicami Kroczewską albo Chudoby. Biorąc pod uwagę wielkość odpadów, jest to 40-tonowa wywrotka. Z Państwa komentarzy wynika, że sprawa jest świeża – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek.

23 maja 2023

Nielegalnie wyrzucone odpady przy granicy Marek.
fot. 1
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry