Jak usprawnić odbiór odpadów

Od 1 lutego 2023 roku nowa firma obsługuje sektory 1 i 3

Szanowni mieszkańcy!

Uprzejmie przypominamy, iż od 1 lutego 2023 roku odbiorem odpadów ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych na terenie naszego miasta zajmuje się konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home z Ostrołęki. To nie jest jego pierwsze zlecenie. W ubiegłym roku RDF i MPK Pure Home opiekowały się wywozem i zagospodarowaniem odpadów w sektorze 2.

Od samego początku pracownicy firmy starają się na bieżąco wykonywać pracę zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów. Docierają do nas jednak sygnały od mieszkańców, że niektóre frakcje odpadów nie zostały odebrane zgodnie z wyznaczonym terminem. Takie sytuacje mogą występować jeszcze w najbliższym czasie, w związku z czym prosimy o cierpliwość.

Główne problemy, jakie napotkała firma wywożąca odpady z miasta, to m.in. brak kluczy do altan śmietnikowych na niektórych osiedlach czy też pilotów do bram. Znaczna ich liczba została przekazana nowemu odbiorcy odpadów. Okazuje się jednak, że są one albo uszkodzone, albo rozprogramowane. Są też klucze i piloty bez opisów - trzeba je dopasować do poszczególnych miejsc odbioru odpadów. Wreszcie firma spotyka się z przypadkami zastawienia samochodami drogi dojazdowej i nie ma jak fizycznie zrealizować usługi.

Mamy też sygnały, że z danej ulicy, gdzie znajduje się kilka posesji, z niektórych adresów nie zostały odebrane odpady. Czym to jest spowodowane? Jedną z przyczyn może być brak złożonej deklaracji odpadowej za 2022 (lub lata wcześniejsze). A to oznacza, że dana nieruchomość nie znajduje się w wykazie nieruchomości do obsługi. Apelujemy i zachęcamy do składania deklaracji przez mieszkańców, co zapewni, że odpady nie będą zalegały na przed posesjami.

Pracownicy firmy odbierającej odpady szybko zapoznają się z topografią naszego miasta, jednak może się zdarzyć, że niektóre ulice czy pojedyncze adresy mogą zostać pominięte. Proces poznania wszystkich zakamarków naszego miasta z uwagi na jego wielkość oraz rozpiętość zapewne zajmie im jeszcze kilka dni.

Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o wyrozumiałość.

Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w okresie przejściowym oraz zgłaszanie wszelkich problemów i uwag na bieżąco. Na stronie czyste.marki.pl znajduje się specjalny LINK do składania reklamacji w sprawie odbioru odpadów. Przy składaniu reklamacji należy wskazać dokładny adres nieruchomości (numer budynku oraz numer lokalu). W przypadku braku wskazania dokładnego adresu, reklamacje będą niezasadne.

Poniżej zamieszczamy harmonogram odbioru odpadów na rok 2023 roku.

Harmonogram - TUTAJ

9 lutego 2023

pojazd specjalistyczny - śmieciarka zdjęcie ze strony PIXABAY
Harmonogram
odbioru odpadów
Jak segregować
odpady
PSZOK Pojemniki na odpady Deklaracja
Dostępności
UM Marki   zwierzaki.marki.pl  

© Urząd Miasta Marki - Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, pok. nr 4; 22 781 10 03; srodowisko@marki.pl

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry